Sezon działkowy – czas start! [2020 r]

Posted by: | Posted on: 21 lutego, 2020

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, tym samym jest to dobry czas, by pomyśleć o zasadzeniu warzyw i owoców na swoich działkach. Obecnie bowiem nikogo chyba już nie trzeba przekonywać, że takie zbiory, które są niepryskane i które pochodzą z naszych ogródków są najlepsze zarówno pod względem jakości, jak i smaku. Wiele osób znajduje też ogromną przyjemność w pielęgnowaniu posadzonych warzyw i owoców, gdyż te często odwdzięczają się pysznymi i urodzajnymi zbiorami. Jakie warzywa i owoce na działkę sprawdzą się najlepiej? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Jakie warzywa na działkę?

Już od marca wiele osób rozpoczyna na swoich działkach przygotowywanie do sadzenia warzyw. Dla wielu z nich właśnie ten okres jest najlepszy, by znalazły się w przygotowanej dla nich, żyznej ziemi. Najlepsze warzywa na działkę to między innymi: burak ćwikłowy (którego zasadzić można już w okresie kwiecień – czerwiec), cukinia (najlepiej przyjmuje się w maju), cebula (spokojnie można ją sadzić już od połowy marca), fasolka szparagowa (najlepszy czas dla niej to maj-lipiec), uwielbiane przez wielu działkowców ogórki i pomidory, rzodkiewka oraz sałata. Warto pamiętać, by wybrać miejsce jak najbardziej słoneczne, gdyż warzywa uwielbiają być w słońcu – szybciej będą rosły oraz będą bardziej dorodne i soczyste.

Owoce na działkę

Można zaobserwować w ostatnich latach, że owoce z roku na rok są coraz droższe. Dlatego też, wiele osób zamiast kupować z rynku drogie przysmaki, woli “wyhodować” je z własnej działki. Na działkach idealnie sprawdzają się drzewa owocowe takie jak: jabłoń, grusza, wiśnia czy śliwka. Warto także postawić na krzewy: malinę, borówkę czy agrest. Wiele osób także chętnie posiada na swoich działkach truskawki, które również bardzo szybko odwdzięczają się pysznymi i soczystymi owocami. Mniej popularne to czarna i czerwona porzeczka lub drzewko brzoskwini.

Jak widać z powyższego, osoby, które są posiadaczami działek mogą stworzyć miejsce, które przepełnione będzie znakomitymi warzywami i owocami. Warto jednak pamiętać o wybraniu odpowiedniego miejsca oraz o częstym, regularnym podlewaniu. W ostatnich lata są u nas bowiem bardzo gorące, więc takie warzywka powinno się codziennie wieczorem podlać, by nie wysuszyły się i dobrze rosły. Można także pomyśleć o sprawdzonym sposobie ich nawadniania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *