Ile razy kwitnie hiacynt?

Posted by: | Posted on: 7 kwietnia, 2020
Ile razy kwitnie hiacynt?

Jeśli chcemy posiadać w domu lub ogrodzie pięknie prezentującą się roślinę, to nie ma lepszego wyboru niż hiacynt. Jest to bardzo charakterystyczna cebulowa roślina, która zachwyca swoimi różowymi, białymi lub filetowymi kwiatami. Problem tylko z hodowaniem ich jest taki, że nie każdy hodowca wie, ile razy kwitnie hiacynt. Jak to więc jest z tymi pięknymi kwiatami naprawdę?

Jak długo kwitnie hiacynt?

Jeśli wybiera się do domu lub do ogrodu kwiaty, jedną z najważniejszych spraw, które trzeba mieć na uwadze, jest czas ich kwitnięcia. W końcu co komu po nawet najpiękniejszych kwiatach, które będą swoje wdzięki prezentowały zaledwie przez tydzień lub dwa.
Jak to więc przedstawia się w przypadku hiacyntów? Jak długo trwa ich kwitnięcie? Z reguły istnieje zasada, że hiacynty są bardzo wrażliwe na temperaturę i to właśnie od niej zależne jest to, jak długo trwać będzie ich kwitnięcie. Im będzie ona niższa, czas ten się będzie wydłużał. Z tego powodu zauważalnie widoczna jest różnica pomiędzy czasem kwitnienia hiacyntów w domu a tymi, które znajdują się na zewnątrz, lub nawet przed domem na tarasie, lub ganku. Dlatego tez chcąc przedłużyć kwitnienie hiacyntów, warto postawić je w domu w nieco ciemniejszym i chłodniejszym miejscu.

Częstotliwość kwitnienia

Jak jednak prezentuje się odpowiedź na najważniejsze pytanie, czyli ile razy kwitnie hiacynt w ciągu roku? Czy jeśli w mieszkaniu po kilku tygodniach nasz hiacynt przekwitnie, to oznacza to, że w tym roku już nie zobaczymy jego pięknych kwiatów? Niestety, ale tak to właśnie jest, hiacynty to rośliny, które kwitną zaledwie raz do roku i nic się z tym nie da zrobić.

A co po kwitnięciu?

Rzecz jasna nie można hiacyntów pozostawić samych sobie po tym, gdy już przekwitną. Żeby mogły za rok znowu stać się przepięknymi i bardzo kolorowymi kwiatami, niezbędne jest przedsięwzięcie kilku podstawowych kroków. Najważniejsze jest odpowiednie nawożenie cebulek hiacyntów, tak aby mogły się odpowiednio zregenerować. Gdy opadnięte liście zżółkną, należy zaprzestać nawożenia i podlewania, tak aby hiacynt mógł zapaść w stan spoczynku, z którego obudzi się następnego roku.





Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *