Słup energetyczny na działce

Posted by: | Posted on: 21 maja, 2020
słup energetyczny na działce

Podczas zakupu działki pod budowę domu warto dokładnie przeanalizować elementy, które się na niej znajdują. Jednym z takich elementów może być słup energetyczny na działce.

Czym jest słup energetyczny?

Słup energetyczny jest jednym z elementów konstrukcyjnych. Najczęściej słupy energetyczne występują w formie pionowej. Są to konstrukcje o szczególnego rodzaju właściwościach, które zostały specjalnie zaprojektowane do pełnienia swoich funkcji. Powinny one być w odpowiedni sposób przystosowane do realizacji swoich zadań oraz do otoczenia, przede wszystkim pod względem wytrzymałości elektrycznej, jak i wytrzymałości mechanicznej. Ich głównym zadaniem jest prowadzenie przewodów linii o charakterze napowietrznym, czyli takich, które znajdują się nad ziemią. Wymiary słupów elektrycznych na działkach mogą być bardzo różne. W dużej mierze zależne są od takich czynników jak napięcie znamionowe projektowanych linii. Ich konstrukcja powinna także uwzględniać możliwości naprężania linii, podmuchy wiatru czy też zmianę ciężaru.

Słup energetyczny a zdrowie

Słupy energetyczne mogą być rozmieszczane w różnych lokalizacjach. Jedną z nich jest na przykład działka budowlana, na której zamierza się postawić dom lub działka, na której wybudowany dom już istnieje. Wiele osób, które posiadają tego rodzaju słup na działce lub rozważają zakup działki ze słupem zastanawia się, czy jest on szkodliwy oraz czy może mieć jakikolwiek wpływ na zdrowie. Słupy energetyczne to obiekty, które powinny być w pewnym stopniu oddalone od budynku mieszkalnego. Zachowanie odpowiedniej odległości sprawia, że słupy tego rodzaju nie są szkodliwe dla zdrowia. Oddziaływanie pola elektromagnetycznego, które jest przez nie wytwarzane nie wpływa w żaden negatywny sposób na mieszkańców. Słupy energetyczne jednak w niekorzystny sposób wpływają na elementy architektury ogrodu, ponieważ w znaczącym stopniu zajmują w nim miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *