Pomysł na działkę rekreacyjną

Posted by: | Posted on: 5 sierpnia, 2020
pomysł na działkę rekreacyjną

Lato to radosny czas, w którym spędzamy wiele godzin na działkach rekreacyjnych. To czas wypoczynku, lenistwa, ale nie tylko, jest to również moment, w którym można wprowadzić na działce nowe rozwiązania, które sprawią, że działka będzie wyglądała jeszcze piękniej. Jak uatrakcyjnić swój zielony raj?

Zieleń przede wszystkim

Działka rekreacyjna musi być przede wszystkim zielona. Sposobem na piękną działkę nie jest wyłącznie zadbany trawnik, na którym stoi grill, dmuchany basen dla dzieci oraz piaskownica. Ciekawy pomysł na działkę rekreacyjną musi obejmować dużo zieleni, w końcu to dzięki niej odpoczywamy na działce.

Ponieważ działki rekreacyjne często są niewielkie warto zagospodarować je piętrowo. Podwyższone rabaty pozwolą uzyskać bardzo ciekawe efekty. Zmieści się tam dużo różnorodnych roślin, które rosnąc kaskadowo będą wyglądały przepięknie.

Taki sposób zagospodarowanie rabat wymaga dużej wiedzy, gdyż złe dobranie roślin spowoduje, że będą one wzajemnie na siebie nachodziły i zasłaniały się psując efekt. Jednocześnie rośliny, które nie będą ze sobą kolidowały lecz się uzupełniały będziemy mogli podziwiać w całej okazałości.

Spróchniałe drzewo

Stare drzewo, które zakończyło już swój żywot nie musi straszyć na działce. Nie trzeba go również w całości wycinać i borykać się z usunięciem korzeni, które bardzo często są głęboko pod ziemią. Warto wykorzystać drzewo do ozdoby działki.

Wydrążone drzewo można obsadzić roślinami, które nie potrzebują dużo miejsca. W takiej aranżacji uroczo wyglądają skalniaki, które dzięki kolorowym kwiatom, ciekawym liściom pomogą stworzyć zielona aranżację, która zachwyci nie jednego gościa.

Drzewo, które uschło, a jest wyższe można zostawić w charakterze „wieszaka”. Doniczki z barwnymi surfiniami, pelargoniami czy trójbarwną lantaną dodadzą uroku każdemu miejscu. Pień takiego drzewa warto obsadzić bluszczem, który bardzo szybko będzie piął się ku górze.

Zieleń ukształtowana

Kolejny pomysł na działkę rekreacyjną również wiąże się z zagospodarowaniem zieleni. Jest to podejście do zieleni, które ma równie dużo zwolenników, co przeciwników. Kształtowanie krzewów oraz drzew, bo o nim mowa, dla jednych wygląda niezwykle elegancko, inni mówią, że rośliny zaczynają wyglądać sztucznie.

Jedno jest pewne, ukształtowane rośliny nikogo nie pozostawia obojętnym. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to zadanie wymagające dużej wprawy oraz systematycznej pracy. Efekty jednak są spektakularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *